Hajtatott futókerekek
Alkalmazások
- Kényszerített testmozgás
- Alvásmegvonás
- Stressz indukció
Betegségmodellek
- Cukorbetegség
- Elhízás
- Parkinson
- Stressz
- Sztrók
Kompatibilis a
A hajtatott futókerekeket ellenőrzött testmozgáshoz és alváshiányos alkalmazásokhoz tervezték. Sztenderd, 250 mm átmérőjű kerekeket kínálunk patkányoknak (80 mm mélység) és 115 mm átmérőjűt egereknek (40 mm mélység). Nagyobb patkányokhoz 160 mm mélységű speciális dobok állnak rendelkezésre. Alváshiányos vizsgálatokban használva az elülső fedeleket beépített tartóval lehet felszerelni egy italosüveg és egy etetőedény rögzítésére.
A finommotorikus képességek teszteléséhez és a motoros tanuláshoz a kerékdob könnyen eltávolítható rudakkal szerelhető fel, így megváltoztatható a rudak mintázata a munkamenetek között. Ha a vizsgálat során kamerás megfigyelésre van szükség, a kerék elülső része tiszta anyagból készült, így az állat mancshasználata jól látható.
Minden kerék elektronikus vezérlésű motorral van felszerelve, amely garantálja a megbízható és állandó sebességet, amely 60 fordulat/percig állítható. Ha a kísérlet során csak állandó sebességre van szükség, a kézi vezérlésű kerék költséghatékony megoldás. A sebesség és a forgásirány minden kerékhez manuálisan beállítható, az aktuális sebességet a motorvezérlő integrált kijelzője mutatja.
A maximális kényelem érdekében a kerekeket számítógéphez lehet csatlakoztatni (USB csatlakozás). Az Active Running Wheel szoftvercsomag lehetővé teszi a sebességprofilok szabadon definiálását minden kerékhez – akár 100 lépés kombinálható, mindegyik lépés időtartammal, kezdeti sebességgel, végsebességgel –, folyamatos üzemmód használatát extra lassú sebességgel, aktív és szünet fázisok vagy a gyorsulási és lassulási sebességek váltakozásának meghatározását az ellenőrzött testmozgási alkalmazásokhoz.
A TSE PhenoMaster Indirect Calorimetry-vel kombinálva a hajtatott futókerék felhasználható a testmozgás és az energiafelhasználás kapcsolatának vizsgálatára (CaloWheel).
Marti, AR, Pedersen TT, Wisor JP et al. Cognitive function and brain plasticity in a rat model of shift work: role of daily rhythms, sleep and glucocorticoids. Sci Rep 2020; 10: 13141
Marti AR, Meerlo P, Grønli J, Van Hasselt SJ, Mrdalj J, Pallesen S, Pedersen TT, Henriksen TEG, Skrede S. Shift in food intake and changes in metabolic regulation and gene expression during simulated night-shift work: A rat model. Nutrients 2016; 8(11): 712.