Ugo Basile

Ijesztéses/PPI teszt többketreces beállítás egerek számára

Code 48000UB
Az ijesztéses/PPI beállítás az Ugo Basile kondicionáló-ketrec projekt része; egyetlen érintőképernyős vezérlőt vásárol, és kezeli az összes Ugo Basile ketrecet. Kérjen részleteket!
Tudjon meg többet a termékről
Nézze meg a többi termékeket az alkalmazásban
Jellemzők

A ketrecek számától függően különböző beállítások érhetők el, ha a vezérlőt a táblán lévő Kijelölt szoftverrel kombinálják, egy Ijesztéses kapcsolati dobozzal és legfeljebb 4 izolációs fülkével, valamint stimuláló/rögzítő platformokkal, amelyek mindegyike két különböző állatdobozt tartalmaz (NEM TARTÓ). A többketreces kialakításhoz bővítőfülke/fülkék szükséges/ek,  slave elektronikával a táblán.

A vezérlő 12” érintőképernyőn a kezelő beállítja Hang és Fény paramétereket a felhasználóbarát felületen keresztül. A kísérletek úgy konfigurálhatók, hogy meghatározzuk a kísérlet számát, az akusztikus/vizuális ingert és az egyes kísérleti szekvenciák időzítését (teljesen randomizálhatók): 

  • Impulzus
  • Preimpulzus
  • Interpulzus intervallum
  • Inter-stimulus intervallum

A Stimuláló/rögzítő platform a kialakítás magja,  amely magába foglalja a dobozt, ahová az egeret helyezik, a fényt és a hangszórót, amely biztosítja az ijesztéses ingereket (impulzusokat és az észlelési rendszert. A két egérdoboz alapfelszereltsége:

  • 48000-320 kis egér doboz: ID 84x34x39 (h) mm
  • 48000-320 nagy egér doboz: ID 84x39x44 (h) mm

Az Ijesztéses kapcsolati doboz összegyűjti a jeleket legfeljebb 4 stimuláló/rögzítő platformról, és elküldi azokat a vezérlőnek.

Az új kialakítású 46000-590 izolációs fülke tartalmaz infravörös lámpát, hangszórót és zajmentes ventilátort, mindezt kényelmesen elhelyezve a hangtompító dobozban.

Jellemzők

  • A BEEHIVE RENDSZER része
  • Maximális rugalmasság, teljes véletlenszerűség
  • Távvezérlő funkció
  • Nagyfokú sokoldalúság

Alkalmazás

Az állatokban, beleértve az embereket is, az ijedtségre adott válasz nagyrészt öntudatlan védekező válasz hirtelen vagy fenyegető ingerekre, például hirtelen zajra vagy éles mozgásra, és negatív hatással jár. Az ijedtségre adott válasz kezdete általában egy ijedtségre adott reflexreakció, az agytörzs reflexiós reakciója (reflex), amely védi a sérülékeny részeket, például a nyak hátsó részét (az egész test ijedtsége) és a szemet (szemhéj), és megkönnyíti a hirtelen ingerek elől való menekülést.

Preimpulzus gátlás (PPI) egy neurológiai jelenség, amelyben egy gyengébb presztimulus (preimpulzus) gátolja az organizmus reakcióját egy későbbi erős megdöbbentő ingerre (impulzusra). Az ingerek általában akusztikusak, de tapintási ingereket (pl. a bőrön fellépő légfúvásokon keresztül) és könnyű ingereket is alkalmaznak.
Az ijedtség amplitúdójának csökkenése az idegrendszer azon képességét tükrözi, hogy ideiglenesen alkalmazkodni tudjon egy erős érzékszervi ingerhez, amikor egy megelőző gyengébb jel kerül kiadásra a szervezet figyelmeztetésére.

A preimpulzus gátlás hiányosságai, amelyek a felesleges információk kiszűrésének képtelenségében nyilvánulnak meg, a szenzomotoros zárás rendellenességeihez kapcsolódnak, amelyeket olyan betegségekben szenvedő betegeknél figyeltek meg, mint skizofrénia és Alzheimer-kór, vagy gyógyszerek, műtéti manipulációk vagy mutációk hatása alatt. Az állatmodelleket széles körben használják azon hipotézisek tesztelésére, amelyek összekapcsolják a különféle betegségek genetikai összetevőit a szenzomotoros zárással.