Melegítő-/hűtőlap NG a termikus hiperalgézia/allodinia szűrésére
Jellemzők
- Működési hőmérséklet: -5,0°C és 65,0°C között, 0,1°C-os lépésekben, 0,5°C pontossággal
- Detektálás: pedálos kapcsolóval
- Működési módok: fix vagy emelkedő hőmérséklet, dinamikus kísérletekhez
- X-PAD szoftver: vadonatúj, felhasználóbarát szoftver alapfelszereltségként a kísérlet felállításához és az eredmények kezeléséhez
- Vezérlők: 4”3 érintőképernyő a teszt beállításához és ellenőrzéséhez
- Adathordozhatóság: az USB memóriakulcson keresztül, a csomag tartalmazza
Alkalmazás
A melegítőlap teszteli az állatok fájdalomreakcióját, amelyet az alapvető fájdalomkutatásban és a fájdalomcsillapítók hatékonyságának tesztelésében használunk, megfigyelve a hő okozta fájdalomra adott reakciót.
Az NB Eddy és D. Leimbach által 1953-ban kifejlesztett módszer (lásd: 8.1. bekezdés - Method Papers) értékeli a hevített felületre ejtett és így a talpi felületre alkalmazott hőingerrel szembesülő egerek reakcióidejét.
Eddy és Leimbach a fájdalomérzet viselkedési modelljét alkalmazta, ahol egy káros hőinger olyan viselkedést vált ki, mint az ugrás és a hátsó mancsnyalás. A nyalás a fájdalmas termikus ingerekre adott gyors válasz, amely a fájdalomküszöb közvetlen mutatója. Az ugrás kidolgozottabb reakciót jelent, késéssel, és magába foglalja a menekülés érzelmi elemét.
Ha központi fájdalomcsillapító szert adunk az állatoknak, a reakcióidő jelentősen megnő.
Az új 35100 melegítő-/hűtőlapot úgy terveztük, hogy tanulmányozza a nemrégiben publikált idegsejtek hidegreceptor-rendszereit, amelyeket nem a hideg, hanem inkább vegyszerek aktiválnak, valamint a hagyományos hidegreceptorokat. Ezek az idegsejtek ugyanúgy jelen vannak a központi idegrendszerben, mint a perifériás idegrendszerben, de különböznek a fájdalmat érzékelő idegsejtektől.
Részletes információkat megtalálhat az Ugo Basile weboldalán, vagy kapcsolatba léphet csapatunkkal.
Method paper
- N.B. Eddy & D. Lembach: “Synthesis, Anti-Inflammatory and Analgesic Activity of Pyrido [2, 1-b] Quinazoline Derivatives” J Pharma Exp 953: 703-385, 1953