Nyílt terepi ketrecek egerek és patkányok számára, ideálisak videónyomonkövetéshez
- Nagy kontrasztú, átlátszó vagy átlátszatlan falak
- Nem fényvisszaverő felület
- Minden alkatrész könnyen szétszerelhető
- Megfelelően durva „meleg” felületi textúra
- Minőségi anyagok
- Különböző méretekben áll rendelkezésre
Előnyök
- Optimális eredményeket biztosít bármely Video-Tracking szoftverrel
- Optimális kameranézetet biztosít vakító fény nélkül
- Könnyen tisztítható és tárolható
- A legjobb rágcsáló-kényelem érdekében, csúszásmentes
- Megbízható és tartós labirintusok, könnyen tisztíthatók és tárolhatók
- Specifikus modell patkányok vagy egerek számára
Alkalmazás
A Calvin S. Hall által 1932-ben kifejlesztett nyílt terepi teszt (OFT) olyan kísérlet, amelyet a rágcsálók általános mozgásszervi aktivitásának és szorongásának vizsgálatára használnak a tudományos kutatások és a rágcsálókban való felfedezésre való hajlandóság (felfedező magatartás) során.
A patkányok és az egerek természetes ellenszenvet mutatnak az erősen megvilágított területekkel szemben: arra is törekednek, hogy feltárják a vélt fenyegető ingereket. E két egymásnak ellentmondó hajtás eredménye a szorongás. A csökkent szorongás fokozott felfedező magatartáshoz vezet. A fokozott szorongás kevesebb mozgásszervi mozgást és a terep széleinek előnyben részesítését eredményezi.
A nyílt terep egy aréna, amelynek falai megakadályozzák a menekülést. A modern nyílt terepen videokamerák és a hozzájuk tartozó szoftverek automatizálják az értékelést.
Az OFT és a felfedező aktivitás egyéb vizsgálata, mint a megemelt plusz labirintus közötti kapcsolatot két egértörzsben elemeztük. Ezen intézkedések változásait gyakran alkalmazzák a farmakológiai szerek nyugtató vagy stimuláló hatásainak felmérésére.
Részletes információkat megtalálhat az Ugo Basile weboldalán, vagy kapcsolatba léphet csapatunkkal.
Method paper
- C. Hall et alia: “A Study of the Rat's Behavior in a Field. A Contribution to Method in Comparative Psychology” University of California Publications in Psychology 6: 1-12, 1932